Par projektu

Projekts “Nameja māja” atrodas Dobeles šosejā 86 Jelgavā, tā kopējā platība ir 4629 m2. Uz zemes gabala atrodas daudzdzīvokļu ēka. Teritorijā ir labiekārtota, jauna autostāvvieta iedzīvotāju un viesu vajadzībām, gājēju celiņi, atpūtas zonas ar soliņiem, bērnu rotaļu laukums, nožogota teritorija, pie iebrauktuves automātiski paceļamā barjera. Sadzīves atktitumu konteineru novietošanai izviedots bruģēts laukums, kas ir nosegts ar koka konstrukcijas nojumi. Iebrauktuve teritorijā ir izbūvēta rietumu pusē pa esošo iebrauktuvi no 3.līnijas puses.

Tehniskais raksturojums

Pamati.

Lentveida pamati ir izbūvēti no saliekamiem dzelzsbetona blokiem.

Sienas.

Ārsienas ir siltinātas ar akmens vati Rockwool Fasrock 150mm biezumā, λ=0,036 W/mK. Starpsienas vannas istabai ir no metāla karkasa, kas ir apšūts ar ģipškartona loksnēm 150mm biezumā.

Jumts.

Jumta siltinājums ir izveidots no 250 mm bieza akmens vates siltumizolācijas slāņa. Jumta segumu veido PVC membrānas pārklājums.

Ailu aizpildījums.

PVC logi un durvis (izejas uz lodžijām) ar trīskāršo stikla paketi (U≤1.3 W/m2K). Dzīvokļu ieejas durvis ir no metāla (ugunsnoturīgas). Kāpņu telpās ieeju durvis ir no PVC rāmja ar trīskāršo stikla paketi (U≤1.3 W/m2K).

Kāpnes.

Kāpņu telpās kāpnes ir no saliekamiem dzelzsbetona pakāpieniem, kas balstās uz tērauda sijām. Kāpņu telpās uzstādītas krāsotas metāla margas.

Lodžijas.

Lodžijas ir aizstiklotas ar PVC logiem ar trīskāršo stikla paketi (U≤1.3 W/m2K).

Ūdensapgāde un kanalizācija.

Pilsētas ūdensvada un sadzīves kanalizācijas pieslēgums. Iekštelpās ir izbūvētas pieslēguma vietas virtuves zonās un sanmezglos. Lietus ūdens novadīšanai no ēkas jumta ir izbūvēts jauns pieslēgums. Teritorijas labiekārtojuma ietvaros ir izbūvēta jauna lietus un kanalizācijas novadīšanas sistēma autostāvvietas un iekšējā pagalma zonā.

Elektroapgāde.

Izbūvēts jauns pieslēgums. Katrā dzīvoklī ir izbūvēta sadale un izbūvēts iekšējais elektrotīkls.

Vājstrāvu tīkli.

Ir iespējama vājstrāvu tīklu ierīkošana nākotnē, kāpņu telpās ir gofrētas PVC caurules, kā arī izveidotas gofrēto PVC cauruļu ievadi no kāpņu telpas dzīvokļos.

Apkure.

Ir izbūvēta jauna centrālās apkures siltumtrase. Visās telpās ir izbūvēta jauna apkures sistēma.

Vēdināšana.

Projektā ir izveidoti jauni skārda ventilācijas kanāli 100mm un 125mm diametrā. Virtuvē un sanmezglos ir piespiedu ventilācija. Ārsienās uz fasādes ir PVC ventilācijas restes gaisa pieplūdei.